Nie masz produktów w koszyku.

Suma częściowa: 0,00 zł
Wyszukiwarka filtrów
Strona:
 1. 1
 2. 2

Filtr powietrza w starszym samochodzie

Takich cząstek szczególnie dużo unosi się nad drogami w okresie letnim. Jest to suchy piasek i kurz. Zadaniem filtra powietrza jest ich wychwycenie. Nie powinno się więc bagatelizować konieczności wymiany takiego filtra w swoim pojeździe i należy to robić regularnie. Kierowcy, którzy często poruszają się po drogach gruntowych powinni robić to nawet częściej, niż zaleca producent. Nie jest to element kosztowny, a wymianę można przeprowadzić samodzielnie.

Czym grozi brak wymiany filtra na czas?

   • Mocno zanieczyszczony filtr powietrza powoduje spadek dynamiki silnika samochodowego, co wpływa na wzrost zużycia paliwa. Systematyczna wymiana filtra to sposób na oszczędność.

 

  • Czystość filtra powietrza to bardzo ważna kwestia w przypadku układów i instalacji gazowych. Mniejsza ilość powietrza przyczynia się bowiem bezpośrednio do tworzenia bogatszej mieszanki.
  • Zużyty filtr w znaczący sposób może zwiększać opory przepływu i tym samym zmniejszać moc silnika.
  • Niezwykle istotną kwestią jest również konieczność wymiany filtra kabinowego. Wpływa on bezpośrednio na jakość powietrza wewnątrz pojazdu i nasze zdrowie oraz komfort podróżowania.

Eksperci podkreślają, aby wybierając filtr powietrza decydować się na produkty znanych i cenionych marek. Tani filtr to tylko pozorna oszczędność, ponieważ ma znacznie słabsze parametry i znacznie szybciej należy go ponownie wymienić na nowy. Filtr wysokiej jakości chroni silnik przed ewentualnymi uszkodzeniami, spowodowanymi przez cząsteczki stałe znajdujące się w powietrzu.

Przeczytaj także jak wymienić filtr oleju!

0 Komentarze | Posted in Filtry By efiltry.pl

Jak wymienić filtr paliwa?

07.12.2018 15:47

Filtr paliwowyNie każdy właściciel samochodu zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem układu paliwowo-wtryskowego jest filtr paliwa. Jego podstawowym zadaniem jest filtracja paliwa, na którego jakość kierowcy niestety nie mają wpływu, tankując nawet na najlepszych stacjach benzynowych.

Warto wiedzieć o tym, że filtry paliwa w silnikach diesla są znacznie bardziej narażone na szkodliwe działanie zanieczyszczeń. Nie oznacza to jednak, że właściciele pojazdów z silnikami benzynowymi powinni bagatelizować kwestię wymiany filtra.

Warto wiedzieć o tym, że filtry paliwa różnią się od siebie. W przypadku silników benzynowych są to filtry przepływowe. W dieslach są to zaś filtry nakręcane i wkłady. Na pierwszy rzut oka ich rozróżnienie może wydawać się trudne. W przypadku wątpliwości, najlepiej jest skorzystać z porady profesjonalisty.

Niezależnie od rodzaju silnika, regularna wymiana filtrów paliwa zapewnia dobrą pracę silnika przez długie lata.

W jaki sposób można to zrobić samodzielnie?

   • Wymianę filtra najlepiej przeprowadzić na jesieni, ponieważ zima to bardzo trudny okres dla silnika. Przewody i filtry bardzo często zapychają się wówczas, niezależnie od rodzaju silnika samochodowego.
   • Podczas wymiany filtra, konieczne jest rozłączenie układu paliwowego. Skutkuje to oczywiście wylaniem paliwa, dlatego zaleca się, aby wymianę filtra paliwowego przeprowadzać zawsze w profesjonalnych warsztatach mechanicznych.
   • Jeśli filtr paliwa nie znajduje się w baku, a w zasięgu ręki, takiej wymiany można dokonać samodzielnie. Pomocny w znalezieniu filtra może okazać się przewód paliwowy. Jest on miękki i o grubości palca. Kierując się po nim, z pewnością dotrzemy właśnie do filtra. Te dwa elementy łączy metalowa opaska, którą można odkręcić lub zdjąć przy pomocy śrubokrętu.

Kiedy należy wymienić filtr paliwa?

Producenci zapewniają, że nowy powinien wystarczyć na około 40 tysięcy kilometrów. W praktyce, wpływ na konieczność wymiany filtra może mieć jakość stosowanego paliwa, parametry silnika, czy też rodzaj eksploatacji pojazdu.

A co z filtrem oleju? 

Wymiana filtra oleju, to bardzo kluczowa sprawa. Jej zaniedbanie może mieć kolosalne skutki dla silnika, czyli również dla naszego portfela. 

Chętnych dowiedzieć się wiecej odsyłamy do naszego postu - Jak wymienić filtr oleju?

 

0 Komentarze | Posted in Filtry By efiltry.pl

Jak wymienić filtr oleju?

12.11.2018 15:23

Filtr olejowy

Aby pojazd funkcjonował w prawidłowy sposób, konieczna jest cykliczna wymiana oleju oraz jego filtra. Kiedy silnik samochodu pracuje, olej zużywa się, a filtr zanieczyszcza. Taką wymianę można przeprowadzić samodzielnie pamiętając, że zawsze, kiedy w pojeździe wymieniany jest filtr, konieczna jest również wymiana samego oleju (i odwrotnie!).

 

 

 

 

 

W jaki sposób można samodzielnie wymienić filtr olejowy w swoim samochodzie?

 • Pierwszym krokiem jest skompletowanie niezbędnych narzędzi – klucza nasadowego, (klucza do filtra oleju). Przyda się również pojemnik na zużyty olej oraz gumowe rękawiczki i ręcznik papierowy.
 • Najlepiej rozgrzać nieco silnik przed wymianą - wtedy pozbycie się starego oleju będzie znacznie prostsze i szybsze.
 • Następnie, samochód należy ustawić na poziomym podłożu i umożliwić dostęp do podwozia. Po wyłączeniu silnika, należy otworzyć maskę i korek wlewu oleju, który znajduje się w jego górnej części.
 • Kolejnym etapem jest znalezienie korka spustowego, który znajduje się na dnie miski olejowej. Pod nim ustawiamy pojemnik i następnie odkręcamy go przy użyciu odpowiedniego klucza. Kiedy korek będzie już całkowicie odkręcony – usuwamy go
 • natychmiast szybkim ruchem (uwaga na gorący olej - tu przydadzą się rękawiczki).
 • Kiedy cały olej spłynie z silnika, należy podłożyć miskę pod filtr oleju i rozpocząć jego demontaż. Do tego celu należy użyć specjalnego klucza. Razem z filtrem usuwa się również starą uszczelkę.
 • Miejsce mocowania starego filtra najlepiej jest oczyścić przy pomocy papierowego ręcznika z resztek oleju. Następnie,nową uszczelkę nawilża się olejem (dzięki temu uszczelka lepiej dopasuje się do gwintu) i dokręca nowy filtr aż do momentu, kiedy będzie stawiał opór (filtra nie dokręcamy kluczem!).
 • Kolejnym krokiem jest oczyszczenie korka spustowego i samego spustu. Wkręcamy go, a przy okazji dobrze jest również wymienić starą uszczelkę na nową.
 • W tym momencie można już przystąpić do wlania nowego oleju silnikowego przez górny otwór. Po wlaniu około ¾ warto odczekać kilka minut, aż olej dobrze rozprowadzi się i sprawdzić jego poziom za pomocą bagnetu.

Po zakończeniu procesu wymiany, warto włączyć silnik na kilka minut, a następnie po jego wyłączeniu sprawdzić, czy poziom oleju nie zmniejszył się i uzupełnić go, jeśli zajdzie taka konieczność (nowy filtr zassie olej, stąd niewielki ubytek po pierwszym uruchomieniu). Warto zweryfikować też, czy nie pojawiają się ewentualne przecieki.

Komentarze | Posted in Filtry By efiltry.pl
Szanowny kliencie!

Jeśli poszukujesz katalogu filtrów:

 • Filtron
 • Knecht
 • Mann
 • Hengst
 • K&N
 • Purflux

to dobrze trafiłeś! W naszym poradniku dowiesz się, jak szybko odnaleźć poszukiwany przez Ciebie filtr.

Jak zamawiać/szukać filtry Filtron na stronie eFiltry.pl?

Jako profesjonalny specjalizujący się w sprzedaży filtrów i olejów silnikowych sklep skupiający się na oferowaniu wyłącznie wysokiej jakości produktów mamy pewność, że każdy odwiedzający nas klient znajdzie to, czego szuka. Co więcej, jesteśmy również przekonani, że każdy z Was opuści nasz sklep w stu procentach usatysfakcjonowany otrzymując wysokiej jakości produkt w bardzo atrakcyjnej cenie. Niestety mimo usilnych starań i przykładania bardzo dużej uwagi do intuicyjności naszego sklepu zdarzają sie przypadki, kiedy sposób wyszukiwania produktów nie jest dla każdego do końca jasny.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom postanowiliśmy stworzyć poradnik zamawiania, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości i nieco bardziej przybliżyć Wam jak działa nasz katalog online. Zaraz dowiecie się jak szybko i bezproblemowo znaleźć i zamówić filtry powietrza Filtron, wysokiej jakości filtry oleju Filtron czy też filtry paliwa Filtron. Jeśli jednak nadal będziecie mieć Państwo jakieś pytania - nasi pracownicy służą pomocą.

 

Jak znaleźć odpowiedni filtr na eFiltry.pl?

Jeśli interesują państwa  filtry Filtron, renomowanej i docenianej marki na całym świecie i właśnie takiej firmy produkt dedykowany jest silnikowi Waszego auta, możecie znaleźć go szybko i bezproblemowo, nie musząc po kolei przeglądać każdej zakładki w poszukiwaniu odpowiedniego produktu.

wyszukiwarka filtrów i ich zamiennikow 

Jeśli znasz symbol (kod) lub inną charakterystyczną cechę, skorzystaj z wyszukiwarki. 

 

Katalog Filtron - szybka opcja wyszukiwania

Polecamy najszybsze i najlepsze rozwiązanie pozwalające na znalezienie konkretnego produktu metodą "krok-po-kroku". W wyszukiwarce na głównej stronie, na górze - zaraz pod głównymi zakładkami znajduje sie bardzo intuicyjna wyszukiwarka, z którą poradzi sobie każdy. Nie ma znaczenia, czy wiesz jaki model filtra potrzebujesz, czy może nie masz o tym zielonego pojęcia - nasza wyszukiwarka została stworzona z myślą o każdej osobie.

 

Oto dwa sposoby wyszukiwania:

Sposób 1 - szukanie według modelu auta

Jeśli nie masz pojęcia, jaki filtr będzie odpowiedni, skorzystaj z wyszukiwarki z lewej (na górze strony), gdzie wystarczy wybrać:

 • markę auta
 • model auta
 • typ

Nasz katalog online został przygotowany tak, aby wskazać pasujące do konkretnego samochodu filtry. Po kliknięciu ikonki "szukaj" pojawi się adekwatny asortyment z jakim będzie można zapoznać się dokładniej.

katalog filtrów samochodowych - instrukcja wyszukiwania po modelu

 

Sposób 2 - szukanie po kodzie filtra

Jeśli szukasz konkretnego typu filtra, koniecznie skorzystaj z wyszukiwarki po prawej (na górze strony). Wystarczy, że w wyszukiwarce tej umieścisz kod filtra bądź nazwę filtra, a następnie klikniesz "szukaj" - pojawią się pasujące produkty bądź zamienniki. Pamiętaj, aby podawać nazwę bez przerw - to konieczne, aby znaleźć odpowiedni model.

 podaj kod (symbol), aby znaleźć filtr lub zamiennik

 

Filtry wyszukiwania

Choć wyszukiwarka już przekierowała Cię do konkretnych produktów, to nie koniec możliwości - teraz możesz zaznaczyć interesujące Cię opcje tak, aby Twoim oczom ukazały się tylko te najbliższe oczekiwaniom filtry i oleje. Dostępne opcje wyszukiwania bardzo uławiają cały proces.

filtr i ich zmiennik można sortować wg. parametrów: cena, producent, typ filtra (powietrza, paliwowy, oleju) 

 

Opcje filtrowania:

 • cena - na przykład od 0 do 49 złotych
 • producent - nie tylko Filtron, ale i wielu innych
 • typ filtra - olejowy czy paliwowy

 

Mamy nadzieję, że ta instrukcja pomoże Wam w efektywnych poszukiwaniach, ale w razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

0 Komentarze | Posted in Filtry By admin

filtrySmog - jedno słowo a wzbudza strach wszystkich osób świadomych z czym wiąże się nadmierne wystawianie organizmu na jego wdychanie. Negatywny wpływ smogu na nasze zdrowie to temat podejmowany od dawna, jednak alarmujące dane dotyczące stopnia zanieczyszczenia powietrza w naszym kraju skłaniają do tego, by jeszcze raz zastanowić się nad tym tematem.

W tym kontekście należy przede wszystkim przemyśleć, czy aby na pewno robimy wszystko w celu ochrony zdrowia naszego i naszych bliskich przed działaniem powietrza tak mocno zanieczyszczonego pyłami - również podczas jazdy autem.

 

 

Warto, bo smog zwiększa ilość:
- chronicznego kaszlu,
- przewlekłego zapalenia oskrzeli,
- niewydolności płuc,
- osób chorujących na astmę.

Wielu z nas podejmuje działania – wyposażamy się w domowe oczyszczacze powietrza, a nawet nosimy maski. Co jednak z czasem spędzanym w samochodzie? Czy możemy zrobić coś, by podczas codziennych tras bądź dłuższych przejażdżek skutecznie chronić się przed smogiem? Tutaj najbardziej zasadne wydaje się postawienie pytania:

 

Czy wnętrze samochodu chroni przed smogiem?

Niestety nie. Całe szczęście istnieją sposoby, aby ochronić siebie i pasażerów pojazdu przed niekorzystnym wpływem smogu i innych zanieczyszczeń. Filtr kabinowy to ten element wyposażenia pojazdu, dzięki któremu możemy czuć się bezpieczniej, ale niestety większość kierowców nie docenia jego pracy bądź po prostu ją ignoruje – przypominają sobie o konieczności wymiany filtra dopiero na wiosnę, przy okazji przeglądu samochodowej klimatyzacji. To błąd, bowiem w Polsce mamy „taki klimat”, który powoduje sezonowe tendencje wzrostu poziomu zanieczyszczenia, dlatego bądź co bądź, założenie czystego i naprawdę wydajnego filtra kabinowego nie powinno być bagatelizowane.

 

Największe zagrożenie dla kierowców: pył zawieszony

To nic innego, jak cząstki stałe sadzy, które pochodzą z:
- gumy z opon samochodowych
- rur wydechowych pojazdów
- kominów

To, że zwykle go nie widać – co jest wynikiem zmiany klimatycznych w Polsce - wcale nie znaczy, że go nie ma –wręcz przeciwnie: niewidoczny wróg jest jeszcze bardziej niebezpieczny, a ten podrywany pędem przejeżdżających pojazdów ma drogę otwartą do naszych dróg oddechowych.

 

Jakość i czystość filtra kabinowego = jakość powietrza

To dlatego trójwarstwowy filtr kabinowy polifenolowy wydaje się najlepszym sprzymierzeńcem w naszej walce o lepszą jakość powietrza podczas jazdy samochodem. Można nawet rzec, iż jest to filtr przeciwalergiczny o kapitalnych funkcjach, z których najważniejszą jest to iż zatrzymuje groźne dla zdrowia substancje zanim one jeszcze trafią do wnętrza samochodu. Ich skuteczność filtrowania zanieczyszczeń jest niemalże na 100% poziomie. Każdy rozważny kierowca na pewno weźmie takie rozwiązanie pod uwagę. Na rynku istnieje coraz więcej filtrów kabinowych - użytkownik może wiec wybierać zarówno z tych bardziej przystępnych do kieszeni, jak i droższych, bardziej zaawansowanych i wykonanych w najnowszej technologii. Idealnym przykładem jest FreciousPlus - nowoczesny filtr jeszcze bardziej chroniący przed alergenami dzięki nowej biofunkcjonalnej powłoce. Ostateczna decyzja zawsze należy do nas - pytanie jednak, czy warto oszczędzać na zdrowiu?

0 Komentarze | Posted in Filtry By efiltry.pl
Strona:
 1. 1
 2. 2