Filtron

Firma Filtron znana jest wśród kierowców oraz dystrybutorów części motoryzacyjnych jako solidny producent, który zawsze kładzie nacisk na jakość swoich wyrobów. Filtron zasłynął z produkcji filtrów do aut, motocykli i maszyn specjalistycznych. Firma powstała w 1982 roku. Od samego początku istnienia firmy jej właściciele nastawili się na produkcję i dystrybucję filtrów powietrza, paliwa oraz oleju.

Filtron od samego początku istnienia postawił na jakość swoich produktów. To pozwoliło na dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa i ekspansję na zagraniczne rynki. Obecnie filtry firmy Filtron spotykane są w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Irlandii, Norwegii, Czechach, Szwajcarii, czy też w USA.

Marka Filtron należy do międzynarodowego koncernu motoryzacyjnego Affinia Group, który w branży znany jest jako pionier produkcji i dystrybucji części motoryzacyjnych i podzespołów heavy-duty. Producent filtrów oczywiście nie poprzestaje na rozwoju - ciągle wdrażane są nowości, ciągle modernizowana jest linia produkcyjna, ciągle także powstają nowe filtry powietrza, paliwa i oleju, które pracują jeszcze wydajniej, gwarantując kierowcom komfort użytkowania pojazdów.

Filtry paliwa FiltronPrzez wszystkie lata pracy, Filtron zaprojektował i wyprodukował ponad 2100 różnych filtrów. Z produktów marki korzystają takie koncerny, jak Volkswagen, General Motors, Ford, Land Rover, Jaguar, Mercedes-Benz, Saab, Lotus, Harley&Davidson, Suzuki oraz osławiony Aston Martin. Filtry z logo marki trafiają zarówno do aut rodzinnych, jak i do sportowych wersji pojazdów. Z produktów firmy korzystają także prywatni odbiorcy, którzy zamawiają filtry do ciężkich maszyn budowlanych i urządzeń specjalistycznych.

Dlaczego Filtron cieszy się taką popularnością? Od samego początku działalności, Filtron postawił na jakość i wierne odwzorowanie filtrów powietrza względem oryginalnych komponentów. Filtry są tanie i wzorowane na oryginałach. Zdaniem wielu użytkowników, przewyższają oryginalne filtry nawet o kilka oczek. Dzięki najnowocześniejszemu laboratorium w Europie, Filtron ciągle rozwija nowe technologie.

W 2007 roku firma otworzyła nową fabrykę produkcyjną na Ukrainie, a w 2010 roku przedsiębiorstwo uruchomiło dużą sieć magazynów i biur w Rosji. Na kolejne lata przewidziano nowe inwestycje oraz jeszcze lepsze produkty.